Chat with us, powered by LiveChat

Pinnertest Nedir?

Pinnertest, 200 yiyeceği ve içeceği inceleyen , parmak ucundan kan alınarak intoleransınız olan gıdaları belirleyen yeni nesil gıda intoleransı testidir. Vücudunuzun bir gıda proteinine karşı verdiği tepkiyi belirlemek için geliştirilmiş bilimsel temelli bir testtir. Bu test, türünün en kapsamlı testi olup, doğru bir şekilde sindiremediğiniz ve negatif belirtilere neden olabilecek yiyecekleri tanımlamanıza yardımcı olmaktadır.

 

Yiyeceklere karşı intoleransa sahip olmak çok yaygındır ve birçok kişi intoleransı olan gıdaları bilmez. Birçok insan, yiyeceklere karşı verilen tepkilerden, bu tepkilere hangi gıdaların sebep olduğunu bilememekten müzdariptir. İntoleransınız olan yiyecekleri bilmek, sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

 

Pinnertest kullanımı ve anlaşılması kolay bir testtir. Sipariş ettikten  test kitinizi anında göndeririz. Test kitini aldıktan sonra, kullanıcı dostu kılavuzu okuyarak parmağınızın ucundan kan örneği alarak testi yapabilirsiniz. Aldığınız örneği
laboratuvarımıza karşı ödemeli olarak gönderdikten sonraki 15 gün içerisinde e-mail aracılığıyla test sonuçlarınızı elde edeceksiniz.

pinnertest

GIDA İNTOLERANSINI BELİRLEMEK İÇİN NEDEN BİR TESTE İHTİYACIMIZ VAR?

Belirli yiyeceklere karşı ortaya çıkan intolerans reaksiyonları, bağışıklık sisteminin tepkisi nedeniyle saatler ve hatta günler sonra ortaya çıkabilir. Yediğiniz yiyecekler ve karşılaştığınız reaksiyonlar arasında herhangi bir bağlantı kurmak neredeyse imkansızdır ve bunu öğrenmenin en iyi yollarından birisi gıda intolerans testi yaptırmaktır.

 

Gıda hassasiyeti reaksiyonlarında, kısmen sindirilememiş  gıdalar kan dolaşımına karışır, bu da bağışıklık sisteminin bu proteinleri “davetsiz misafir” olarak algılayıp tepki vermesine neden olmaktadır. Bu reaksiyon da, bağışıklık sistemi içerisinde negatif sonuçlara yol açan iltihaplara neden olur. Bunun sonucunda başta kilo verememe olmak üzere bağırsak ve mide şikayetleri ve birçok rahatsızlık yaşayabilirsiniz.

Pinnertest’inizi Hızlı ve Kolay Teslim Edin

Pinnertest’in ihtiyaç duyduğu çok az miktar kanla, testimizi evinizde kendi kendinize yapabilirsiniz.

 

  • Pinnertest Blood Collection Kit’ini posta aracılığıyla alın.
  • Kullanımı kolay parmak ucundan kan örneği alma cihazımızı kullanarak birkaç damla kan örneği alın.
  • Kanınızı test etmemize izin verdiğinizi belirttiğiniz onay formunu doldurun.
  • Kan örneğinizi ve belgelerinizi ücretsiz olarak tarafımıza gönderin.
  • 15 gün içerisinde hangi gıdalara karşı duyarlılığınız olduğunu belirten bir e-posta alacaksınız.

pinnertest kan örneği nasıl alınır

Sonuçları Aldıktan Sonra

Bütün intoleransınız olan gıdaları  ayrıntılı bir şekilde açıklayan e-postayı aldıktan sonra uygulanacak sonraki adım, belirtilen gıdaları beslenme biçiminizden çıkarmak olacaktır. Hepsi bu. Takip yok, egzersiz yapmak yok. Zorluk yok.

 

Testten sonra herhangi bir özel diyet planı hazırlamıyoruz. Ancak problem yaratan gıdaları beslenme biçiminden çıkarmak ve bu gıdalar yerine besin yoğunluğuna sahip olan alternatiflere yönelmek gıda intoleransı ile ilgili olumsuz belirtileri azaltmak için şiddetle tavsiye edilmektedir.

Dünyada Pinnertest

Pinnertest, çoğu Avrupa ülkesinde yaygın bir prosedürdür. Pek çok durumda, diyetisyenler ve beslenme uzmanları, herhangi bir diyet planı oluşturmadan önce müşterilerinin Pinnertest sonuçlarını isteyeceklerdir.

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok doktor hastalarının gıda intoleransını belirlemek için oldukça kolay bir yöntem olan Pinnertest’i önermektedir.